تأکید رئیس کل دادگستری استان فارس:

استقرار واحد های حل اختلاف در کلانتری ها و کمک به ارائه خدمات آنلاین با همکاری پلیس و دستگاه قضایی

استقرار واحد های حل اختلاف در کلانتری ها و کمک به ارائه خدمات آنلاین با همکاری پلیس و دستگاه قضایی

به مناسبت هفته نیروی انتظامی نشست مشترک قضایی و انتظامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس، سردارحبیبی فرمانده انتظامی استان ،معاونین دادگستری، اعضای شورای قضایی استان و همچنین فرماندهان ارشد انتظامی استان و روسای پلیس های تخصصی استان برگزار و بر افزایش تعاملات دو مجموعه در سطوح کلان و بدنه دستگاه انتظامی و قضایی در راستای تقویت هر بیشتر امنیت استان تأکید شد.

  • کد مطلب: 1098
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 مهر 1400 - 14:44

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس در این نشست مشترک با تبریک هفته نیروی انتظامی ضمن قدردانی از اقدامات و تلاش های شبانه روزی و طاقت فرسای سبز پوشان عرصه امنیت در جامعه، وجود فرمانده دلاوري همچون سردارحبیبی را ظرفیتی برای امنیت استان خواند.

 نمانیده عالی قوه قضائیه در استان فارس با تأکید بر اینکه پرسنل نیروی انتظامی با خدمت رسانی و مسئولیت پذیری  و تلاش شبانه روزی خود نقش مهمی در حفظ و ارتقای امنیت مردم دارند تصریح کرد : نتیجه تعامل دو مجموعه تقویت بیش از پیش امنیت جامعه است و گسترش این امنیت می تواند زمینه توسعه سرمایه گذاری و اقتصادی استان را فراهم نماید.

وی برخورد قاطع با قاچاقچیان و کشف 36 تن انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ ، حاکم ساختن نظم و امنیت بر  جاده ها و محور های مواصلاتی ، برخورد با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه و همچنین تلاش در راستای ایمن سازی فضای مجازی و اینترنتی استان تنها بخشی از فعالیت ها و خدمات پلیس است و همه ما که از امنیت ناشی از تلاش مسئولانه  نیروهای انتظامی بهره می بریم باید قدردان این زحمات باشیم.

این مقام ارشد قضایی استان همچنین رسیدگی به پرونده ها به صورت آنلاین با همکاری کلانتری را مورد تأکید قرار دادو بیان داشت گسترش ارائه خدمات آنلاین فوائد بسیاری دارد و لازم است در این زمینه ارتباطات دو مجموعه تقویت گردد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با بیان اینکه کثرت ورود پرونده به کلانتری ها و در ادامه مطرح شدن این پرونده ها در دستگاه قضایی باعث مشغله فراوان دو مجموعه را شده است گفت: با استقرار واحد های حل اختلاف در کلانتری ها و تأکید بر ایجاد صلح و سازش می توان ضمن جلوگیری از تشکیل پرونده توان دو مجموعه را معطوف رسیدگی به پرونده های مهم کرد .

گفتنی است در این نشست مشترک سردار حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس نیز حمایت های رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضایی استان فارس را سبب دلگرمی پرسنل نیروی انتظامی دانست و تصریح کرد: نگاه های حمایتی دستگاه قضایی در سطوح کلان مدیریتی و همچنین بدنه قضایی شجاعت و انگیزه نیروهای انتظامی را در برخورد با مخلان نظم و امنیت و صیانت از ارزشهاي آرامش جامعه بیشتر کرده است.

گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری استان فارس از تلاش ها و اقدامات سردار حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس ، معاونین انتظامی استان و فرماندهان پلیس های تخصصی   قدردانی شد.

*انتهای پیام*