سخنگویی در تراز گام دوم انقلاب در دولت رئیسی؛

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شد

انتخاب سخنگو می تواند نقطه ی عطف و یکی از بهترین و به شایسته ترین انتخاب ها در دوران صد روزه ی دولت سیدابراهیم رئیسی به شمار آید.

  • کد مطلب: 1524
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 23 آبان 1400 - 18:19

انتخاب علی بهادری جهرمی، جوانِ گام دومی که ارتباطی تنگاتنگ با اهالی رسانه داشته و خود نیز از جمله ی کسانی است که می نویسد و مدیرمسئولیِ دو نشریه ی حقوقی را در کارنامه دارد حکایت از یک هدف زدنی چند منظوره دارد.

سخنگوی دولت؛ جایگاهی که طی ادوار مختلف، همواره محل چالش و گاهی حتی تنش نیز بوده است. کم نبوده اند دولت هایی که اساساً به سخنگو و این جایگاه ارزش و بهایی نمی دادند و گاه ماه ها، و اگر نبود فشار رسانه؛ برای همیشه بدون سخنگو روزگار سپری می کردند و نیز کم نبودند دولت هایی که با رفتار و گفتار سخنگو، ناخواسته در مسیر سقوط و رویارویی با افکار عمومی گام بر می داشته اند و نیز سخنگوهایی که به دلیل جایگاه و مشغله هایی که داشته اند؛ این جایگاه را به منصبی بی قدر و بی ارزش تبدیل کرده اند.


دولت آیت‌الله رئیسی که روی کار آمد، تصمیم بر آن شد تا کابینه ی معرفی شده، با حداکثر تعامل و همراهی راهی پاستور شود که همین گونه نیز شد دولت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، در حال کامل شدن است. این روزها در کنار معرفی گزینه ی وزارت آموزش و پرورش، سخنگوی دولت نیز مشخص شد و چهره ای جوان و شناخته شده، از این جا به بعد رو در روی رسانه و اصحاب مطبوعات قرار خواهد گرفت تا از اندرونیِ دولت خبر دهد و نیز پاسخگوی شبهات و ایراداتی باشد که بعضاً در حدود اختیارات سخنگو برای پاسخ دادن بدان ها قرار داده شده است.


سخنگوی دهه ی شصتی دولت رئیسی کیست؟!

آن گونه که در رزومه ی سخنگوی دولت سیزدهم نوشته اند؛ علی بهادری جهرمی عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس و دانش‌آموخته دكترای حقوق عمومی دانشگاه تهران است. وی فعالیت تخصصی خود را از سال 1387 به عنوان کارشناس مركز پژوهش های مجلس و مدرس دانشگاه آغاز کرد. در سال 1391 به عنوان مدير پژوهشی پژوهشكده شورای نگهبان و در سال 1394 به عنوان مسئول سازمان بسیج حقوقدانان کشور انتخاب شد. وی مسلط به زبان‌های انگليسی و عربی بوده و تاكنون 14 عنوان كتاب، بیش از صدعنوان گزارش پژوهشی و کارشناسی و بيش از 30 عنوان مقاله از او به چاپ رسيده است.


سخنگویی که یک رسانه ای تمام عیار و حقوقدانی شناخته شده است

از علی بهادری جهرمی، پیشتر به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت دادگستری نیز نامبرده شده بود و اما تسلط وی بر رسانه و ارتباط تنگاتنگ با رسانه ای ها در کنار حقوقدانی و علم محوری و پژوهش مسلکی که در وی سراغ داریم باید گفت این چهره ی جوان و شناخته شده قادر خواهد بود ضمن احیای جایگاه سخنگویی دولت، برای این منصب شخصیتی خاص بیافریند تا جایی که بسیاری از چالش های موجود با حضور یک فرد حقوق خوانده و زبان دان، به فرصت تبدیل شود موضوعی که کابینه و اطرافیان آقای رئیسی می توانند به آن به دیده ی یک فرصت مغتنم بنگرند.

* انتهای پیام *