هُل دادن دولت سیزدهم به لبه ی پرتگاه عزل و نصب‌های اتوبوسی!

چرا عده‌ای اصرار دارند همه ی مدیران تغییر کنند؟!

چرا عده‌ای اصرار دارند همه ی مدیران تغییر کنند؟!

مثل رایج است که انسان عبد و اسیر عادت های نیک و بد است! حالا خیلی هم فرقی ندارد که عادت خوب یا بد باشد همین که عادت کنیم می شود پاشنه ی آشیل.

  • کد مطلب: 1654
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 1 آذر 1400 - 21:59

این نکته از آن جهت گفته شد که بگوییم؛ در میانه ی روزنامه گردی های روزانه رسیدیم به این تیتر:« 40 درصد دولت هنوز تکمیل نشده است». قبلِ آن که به متنِ گزارش برسیم مثلاً از خودمان پرسیدیم: یعنی دولتِ سیزدهم بعدِ صد روز، چهل درصدِ صندلی های مدیریتیِ خود را خالی گذاشته؟!

ولی به این رسیدیم که عده‌ای از عقلانی عمل کردن آیت‌الله رئیسی در حمایت و نگه داشتن بخش کارشناسی و متعهد ناراحت هستند.

در واقع به نظر می‌رسد این روزنامه به خیال خود دارد تلاش می کند دولتِ سیزدهم را به اصطلاح هُل بدهد به سمت پرتگاه خطرناکِ «عزل و نصب‌های اتوبوسی».

این چه استدلالی است که چون دولت تغییر کرده پس لابد همه ی مدیران و معاونان وزرای دولتِ قبل نیز باید تغییر کنند حتی اگر لایق، متخصص، متعهد و در نهایت استخوان خُرد کرده باشند؟!

آن روزنامه ای که تیتر می زند:« 40 درصد دولت هنوز تکمیل نشده است» لابد صادقانه تر این بود که تیتر بزند:«دولت چرا همه ی مدیران و معاونان سابق را تغییر نمی دهد؟!» و بعد مراجعه کند به صلاح و مصلحت کشور که هزینه ی این «عزل و نصب های اتوبوسی» تا کجا باید بر بدنه ی مدیریتی کشور تحمیل شود؟! حتم داریم چندصباحی دیگر همین دست روزنامه ها ندای وااسلاما سرخواهند داد که چرا دارید مدیرانِ شایسته ی این سرزمین را قلع و قمع می‌کنید؟ چرا از ظرفیت های موجود به دلیل سیاست بازی بهره نمی برید و تا کی باید شاهدِ «عزل و نصب های اتوبوسی» باشیم اما اینک که دور، دور اهالی کوچه ی خودشان است لابد «عزل و نصب های اتوبوسی» نه تنها خوب است که تأخیر در آن نیز عیب و ایراداتی دارد که بر همگان پوشیده است!

نام این نگاه و نگرش هرچه باشد دلسوزی و حمایت از دولت سیزدهم نیست بلکه هل دادن دولت به سمت پرتگاه بی نصیب ماندن از تعهدها و تخصص‌ها است؛ موضوعی که طی ادوار گذشته ـ اعم از اصلاح طلب و اصولگرا بودن دولت، هزینه های هنگفتی بر دوش بدنه ی مدیریتی کشور تحمیل کرده است. تنها کاری که از دست مان بر می آید این که دعا کنیم «عزل و نصب های اتوبوسی» ریشه کن شود!

خلاصه باید گفت روش عقلانی رئیس‌جمهور شاید به مذاق برخی از ما خوش نیاید ولی می‌تواند به پیشرفت جامعه و دلگرمی مدیران تخصصی و کارشناسی کمک کند.

منصور مظفری
مدیرمسئول زوزنامه آفتاب یزد

* انتهای پیام *