مشکلات مراجعان در دیدار مردمی دادستان تهران رسیدگی شد

مشکلات مراجعان در دیدار مردمی دادستان تهران رسیدگی شد

دادستان عمومی و انقلاب تهران در دیدار مردمی این هفته مسئولان دادستانی به درخواست‌های 110 نفر از مراجعه کنندگان رسیدگی و پس از استماع مشکلاتشان، دستوراتی را در چارچوب قوانین برای رفع خواسته‌های آن‌ها صادر کرد.

  • کد مطلب: 1685
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 آذر 1400 - 17:33

علی القاصی‌مهر، دادستان عمومی و انقلاب تهران در دیدار مردمی این هفته مسئولان دادستانی به درخواست‌های 110 نفر از مراجعه کنندگان رسیدگی و پس از استماع مشکلاتشان، دستوراتی را در چارچوب قوانین برای رفع خواسته‌های آن‌ها صادر کرد.

در ملاقات مردمی چهره به چهره امروز چهارشنبه 3 آذر 1400، علی القاصی دادستان تهران که برخی از معاونان وی نیز حضور داشتند؛ پرونده قضایی و مشکلات حقوقی 110 نفر از مراجعان بررسی و در چارچوب مقررات و پیگیری حقوق آن‌ها دستوراتی صادر شد.

تسریع در رسیدگی‌های قضایی، رفع مشکلات اجرای احکام، احقاق حق و پیگیری درخواست‌های زندانیان در زمینه اعطای مرخصی، مرخصی منجر به آزادی و استفاده از نهاد‌های ارفاقی شامل نگهداری تحت سامانه‌های الکترونیک، آزادی مشروط و معرفی به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات از مهمترین خواسته‌های متقاضیان ملاقات مردمی دادستانی تهران در ملاقات مردمی امروز بود.

یکی از موضوعات اصلی در سند تحول قوه قضاییه دیدار چهره به چهره و پاسخگویی به مردم است که بر این اساس دادستان تهران همواره در بین معاونان خود بر روی این موضوع تاکید داشته و خواستار پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم با سعه صدر بوده است.

در راستای سیاست‌های کلان قوه قضاییه، سند تحول قضایی و برنامه عملیاتی دادسرا و به منظور تکریم ارباب رجوع، تسریع در رسیدگی‌های قضایی و نظارت بر عملکرد دادسراها، ملاقات مردمی مسئولان دادستانی تهران هر هفته روز‌های چهارشنبه با حضور دادستان تهران یا معاونان وی در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی دادسرای عمومی و انقلاب تهران واقع در میدان 15 خرداد، نبش خیابان داور برگزار می‌شود.

هماهنگی‌های اجرایی این برنامه و پذیرش و تعیین وقت برای متقاضیان به صورت تلفنی و حضوری در حوزه معاونت اول دادستانی صورت می‌گیرد. گفتنی است معاونان دادستان و سرپرستان نواحی 32 دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز روزانه و بدون تعیین وقت قبلی پذیرای ارباب رجوع در محل کار خود هستند.

* انتهای پیام *