دادستان تهران با 95 نفر از مراجعان به دادسرای عمومی و انقلاب تهران دیدار کرد

دادستان تهران با 95 نفر از مراجعان به دادسرای عمومی و انقلاب تهران دیدار کرد

برنامه ملاقات مردمی امروز چهارشنبه 22 دی ماه دادسرای عمومی و انقلاب تهران با حضور دادستان و 2 تن از معاونان وی برگزار شد.

  • کد مطلب: 2166
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 دی 1400 - 15:42

 علی صالحی، دادستان تهران به همراه فیروزجایی، معاون دادستان در امور زندان‌ها و تورک معاون دادستان در امور حقوق عامه در دیدار چهره به چهره با تعداد 95 نفر از اصحاب پرونده و مراجعان دادسرا به درخواست‌ها و مشکلات قضایی آنان رسیدگی و دستورات لازم را صادر کردند.

برنامه هفتگی ملاقات مردمی دادسرای عمومی و انقلاب تهران در راستای تکریم ارباب رجوع و نظارت دادستانی بر روند رسیدگی به امور قضایی مردم در دادسرا‌ها با مدیریت و هماهنگی حوزه معاونت اول دادستانی و تعیین وقت قبلی برای متقاضیان و امکان پذیرش مراجعه کنندگان در روز ملاقات، صبح روز چهارشنبه هر هفته در ساختمان مرکزی دادسرا واقع در میدان پانزده خرداد برگزار می‌شود.

مهمترین درخواست‌های متقاضیان ملاقات مردمی با دادستان تهران و معاونان وی عبارت است رفع اطاله دادرسی، رسیدگی به مشکلات اجرای احکام، احقاق حق و درخواست اعطای مرخصی، استفاده از تسهیلات ارفاقی و معرفی به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات برای محکومان حبس که پس از استماع اظهارات متقاضیان و مطالعه پرونده از سوی دادستان و معاونان وی ، دستورات مقتضی در چهار چوب در ضوابط قانونی صادر می‌شود.

با توجه به به تاکیدات دادستان عمومی و انقلاب تهران در اجرای سیاست‌های کلان قوه قضاییه در زمینه گره گشایی از مشکلات مردم و تسریع در رسیدگی به کار ارباب رجوع، روزانه تعداد قابل توجهی از مراجعه کنندگان نواحی 32 گانه دادسرای تهران با حضور در محل کار سرپرستان دادسرای‌های نواحی به طرح مسائل و مشکلات خود می‌پردازند و راهنمایی‌های لازم را از معاونان دادستان دریافت می‌کنند.

* انتهای پیام *