تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : general133
حوزه : اجتماعی
شماره : 3959
تاریخ : 21 اردیبهشت, 1401 :: 17:02
آخرین تغییرات آزمون سراسری و جزئیات برگزاری آزمون ارشد اعلام شد رئیس مرکز تحقیقات سازمان سنجش کشور با اعلام آخرین تغییرات آزمون سراسری گفت: همه‌ آزمون‌ها در زمان خود انجام می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی عصر قانون، عبدالکریم شادمهر بعدازظهر امروز در  نشست خبری امروز با عوامل اجرایی برگزاری آزمون سراسری در استان فارس اظهار داشت: هم‌اندیشی امروز بیشتر معطوف به دو موضوع است؛ یکی افق حرکت سازمان در اجرای آزمون‌های عادی که با توجه به تحولات چاره‌ای جز این نیست و دیگری اصلاح شیوه آزمون از روش فیزیکی به الکترونیکی یا هوشمند که تغییرات شروع شده و اقدامات در حال انجام و امید است به نتیجه برسد.

وی با اشاره به مسئله تامین امنیت آزمون‌های سراسری و صیانت از حقوق متقاضیان گفت: انتظار است که این بخش بیش از پیش مورد توجه و حفاظت قرار گیرد چراکه استان فارس یکی از حوزه‌های پر متقاضی است و اهمیت خاصی هم در این حوزه برای ما دارد.

شادمهر با بیان اینکه همه‌ آزمون‌ها در زمان خود انجام می‌شود، افزود: حداکثر ضریب امنیتی آزمون‌ها رعایت می‌شود و در این راستا  تأکید بر این است که بازید بدنی برقرار شود که این مسئله در گذشته به دلیل شرایط و مسائل کرونا کمرنگ شده بود.

رئیس مرکز تحقیقات سازمان سنجش افزود: در سال‌های گذشته در زمینه اجرای آزمون داوطلب‌ها تنها دو دفترچه داشتند‌ که در زمان اجرای آزمون اول عمومی بود به همراه یک پاسخ نامه به اندازه تعداد تمام سوالات و دفترچه دوم اختصاصی که بعد از دفترچه اول اجرا می‌شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تغییراتی در  دفترچه‌ها به وجود آمده است بیان کرد: به دلیل اینکه دانشجو تکلیفش در هر مواد درسی مشخص شود پاسخ نامه‌ها متناسب با مواد درسی دفترچه‌ها تفکیک شده است و حداقل دو پاسخ نامه و برخی در گروه‌های آزمایشی مثل ریاضی، انسانی، تجربی یک تغییراتی متناسب با مواد درسی دارد که دانشجو با تمرکز بیشتر به همان مواد درسی بپردازد.

شادمهر در ادامه افزود: یک اتفاق خوب که برای دانشجویان  رخ داده  و سازمان تمهید کرده این است که در پاسخ نامه ستون هر مواد درسی مشخص شده است و زیر آن تعداد سوالات آمده است و این باعث می‌شود که اگر کسی در پاسخ گویی احیانا دچار اشتباه شود این اشتباه در مواد درسی بعدی وارد نشود.

وی ادامه داد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تعداد آزمون سراسری دو بار در سال است به این معنا که یک دانشجو می‌تواند دوبار در سال کنکور دهد که یکبار پذیرش دارد، بر این اساس یک آزمون در تیرماه برگزار می‌شود اما زمان آزمون دوم هنوز به نتیجه نرسیده است و این مسئله دو بار آزمون دادن مربوط به سال 1402 است.

رئیس مرکز تحقیقات سازمان سنجش کشور با بیان اینکه سنجش بعد از تأمین اجتماعی بیشترین متقاضی را دارد گفت: تمام تلاش بر این است که آزمون‌ها به سمت هوشمندسازی برود همانطور که ثبت‌نام، گرفتن کارت ورود و دیگر  موارد هوشمند است نحوی برگزاری امتحان نیز از فیزیکی  به هوشمند تغییر پیدا کند.

وی در ادامه بیان کرد: اولین آزمون پیش‌رو آزمون کارشناسی ارشد  است که در روز 16 آذر ثبت نام آغاز شده و چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه این هفته در 185 شهر و در 380 حوزه امتحانی برگزار می‌شود به تفکیک 64209 نفر به تفکیک آقایان و خانم‌ها در آن شرکت می‌کنند.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای خبرگزاری عصر قانون محفوظ می باشد.